DAİŞ'li 'O' isimler de listede

img
HABER MERKEZİ - ANHA'nın ‘Suriye Milli Ordusu (SMO)’ üniformasıyla Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik operasyonda yer aldıklarını duyurduğu DAİŞ yöneticileri arasında ABD’li Doktor Peter Kassig’i kafasını kesip Youtube’da yayınlayan Sofyan El Qişhim ve Kürt siyasetçi Hevrin Xalef'i katleden Ebu Sedam El Ensari de var.
 
Türkiye’nin saldırılarını sürdürdüğü Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Bölgesi’nde faaliyet yürüten Hawar Haber Ajansı (ANHA), 77 DAİŞ yöneticisinin ‘Suriye Milli Ordusu (SMO)’ üniformasıyla bu operasyonda yer aldığı yönünde dün servis ettiği haberin ikinci bölümünü yayımladı. 
 
Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda derlendiği anlaşılan 77 DAİŞ yöneticisinden 40’ının ismini dün paylaşan ANHA, bugün diğer 37 kişinin isim ve bilgilerine paylaştı. 
 
Paylaşılan bu isimler arasında ABD’li Doktor Peter Kassig’i kafasını kesip Youtube’da yayınlayan Sofyan El Qişhim ve Kürt siyasetçi Hevrin Xalef'i katleden Ebu Sedam El Ensari de var.
 
İkinci bölümü paylaşılan listede yer alan DAİŞ yöneticilerini  daha önce Hama, Suweyde, Humus, Guta ve daha bir çok kentte ağır insanlık suçları işledikleri kaydedildi.
 
Söz konusu listede yer alan DAİŞ’li isimler şöyle :
 
41 - Mihemed Mihêdîn El-Erendes: Kod adı Ebu El Rîm
 
Humus doğumlu. 2013’te ÖSO’ya katıldı ve Ürdün’de ABD’lilerden eğitim aldı. 2014’te ABD’lilerden silah çalarak kaçtı ve DAİŞ’ katıldı. Şam’da emir oldu. 2016’da dış güvenlik olarak görevlendirildi. İdlib’e giderek Türklerden eğitim aldı ve El Hamza Tümeni’ne katıldı. Bu grupla birlikte Efrîn ve Til Rifat saldırılarına katıldı, şimdi Gire Spi’de ve mayınlamadan sorumlu.  Mihemed Mihêdîn El Erendes’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf. Sultan Murat Tugayı üyeleriyle birlikte olan fotoğrafı.
 
42 - Mihemed Xidir Elelwanî: Kod adı Ebu İslam El Ensari
 
Derazor doğumlu, 35 yaşında. Ana adı Sûhad. 2013’te Derazor’un El Cedîd Igêdat ilçesinde DAİŞ’e katıldı, Derazor’da cephane sorumlusu emir olarak görevlendirildi. Burada bir yıl kaldı ve ardından Reqa’ya geçerek Kesret Cimha ilçesinde aynı görevi sürdürdü. 2017’de Halep’in El Rai ilçesine kaçtı ve Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Bu grupla birlikte Serêkaniyê’ye saldırılarda yer aldı.  Xidir El Elelewanî’nin fotoğrafı:
 
43 - Mihya El Hemdûş: Kod adı Ebû Nûr
 
Halep doğumlu, 25 yaşında. Ana adı Nûriya. 2014’te Tebqa Havaalanı’nda DAİŞ’e katıldı ve İdlib’de Kiwêris askeri hava üssüne saldırılarda yer aldı. 2017’de Ezaz’ kaçtı, Ahrar El Şam grubuna katıldı. Şimdi Gire Spi’de. Mihiya El Hemdûş’un fotoğrafı
 
44 - Mistefa Mihemed El Cayir: Kod adı Ebû Yasir El Şamî
 
Halep’in Sifîra bölgesi doğumlu, ana adı Seher. 2014’te Reqa’da DAİŞ’e katıldı. Derazor’un El Xêr bölgesine görevlendirildi, burada bir yıl kaldı. Ardından Reqa’ya gönderildi ve Humus vilayeti sorumlusu oldu. 2017’de El Rai’ye kaçtı ve Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Gire Spi’de.
 
Mistefa Mihemed El Cayir’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
45- Mûnîr Xelîl: 
 
1997 Şam doğumlu. 2015’te DAİŞ’e katıldı. Şam, Teyfur hava üssü, Guta saldırılarında yer aldı. Hama’ya gönderildi ve burada grubuyla birlikte çembere girmesinin ardından İdlib’e çekildi. İdlib’de El Hemzat grubuna katıldı. Şimdi Gire Spi’de. Mûnîr Xelîl’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf, Türk devleti çeteleri içinde yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
46 - Musa Hemed El Musa: Kod adı Ebû Ferec Bekesiye
 
Derazor’un Eyaş ilçesi doğumlu, 27 yaşında. Ana adı Fuziya. 2014’te Derazor’un El Tibnî ilçesinde DAİŞ’e katıldı. 2016’da El Rai’ye kaçtı ve Ahrar El Şarqiya grubuna katıldı. Şimdi Gire Spi’de. Mûsa Hemed El Musa’nın fotoğrafı. 
 
47 - Musa Hesen: Kod adı Ebû Ayîşe
 
Derazor’un Eyaş ilçesi doğumlu, 27 yaşında. Ana adı Fitêm. 2014’te Derazor’un Tibnî ilçesinde DAİŞ’e katıldı. 23 MT türü ağır silahların sorumlusu oldu. 40 DAİŞ üyesi ile birlikte kaçarak El Rai’ye gitti. Burada Ahrar El Şarqiya grubuna katıldı ve askeri yönetimde yer aldı. Şimdi Serekaniyê’de.
 
48- Mûsa Mihemed El Niklawî: Kod adı Fatme El Qenas
 
35 yaşında, Derazor’un El Teyane ilçesi doğumlu. 2014’te Hesekê’nin Şedadê ilçesinde DAİŞ’e katıldı. Reqa’da Tilbêha saldırılarında yer aldı. 2017’de El Rai’ye kaçtı ve Ahrar El Şarqiya grubunda suikastçi olarak yer aldı. Şimdi Gire Spi’de.
 
Mûsa Mihemed El Niklawî’nin DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
49 - Qeyîs Mihemed El Şêx: Kod adı Ebû Mihemed El Tebqawî.
 
1995 Tebqa doğumlu, El Nasir Aşireti mensubu. Ana adı Xaliye El Şêx. 2013’te El Nusra’ya katıldı, Ebû Îsa El Cebha adlı emirin komutasında bulundu. 2013’te Serêkaniyê’ye saldırılarda yer aldı, Til Helef köyünde karnından yaralandı.2016’da Hama’ya gönderildi, oradan İdlib’e geçerek Ebu Mihemed adlı Şerhiyê emirinin güvenliği oldu. 2017’de Ahrar El Şam grubuna katıldı. Efrîn’e saldırılarda yer aldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
Qeyîs Mihemed El Şêx’in El Nusra’da yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
50 - Qûseyî Sehîd Elezîz: Kod adı Ebû Sehîd El Humsî
 
1991 Humus’un Xinêfis ilçesi doğumlu. ÖSO’ya bağlı Lîwa Elheq içerisinde Ebû Ayid adlı emirin komutasında yer aldı. 2014’te DAİŞ’e katıldı ve Şam, Humus, Hama’daki çatışmalarda yer aldı. 2017’de Türk yetkililer aracılığıyla bir grup DAİŞ üyesiyle Tedmur’dan İdlib’e geçti. Türkler tarafından askeri eğitim gördü ve Bab’a geçti. Efrîn saldırılarına katıldı. El Hamza Tümeni ile Tedmur çölündeki DAİŞ üyeleri arasında ilişkileri sağlayarak Cerablus’a geçişleri sağladı ve kendi taburunu oluşturdu. Taburunda yer alan 150 kişi Serêkaniyê’de Şerdan ve Elaliye arasında kalıyor. Qûseyî şimdi Elaliye’de. 
 
Qûseyî Sehîd Elezîz’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf ve Türk devleti gruplarında olduğunu gösteren fotoğraf.
 
51- Rehed Hisên Elwekah: Kod adı Ebû Basil Elşamî
 
22 yaşında, Derazor’un Tibnî ilçesi doğumlu. Ana adı Fitêm. 2015’te DAİŞ’e katıldı, Reqa’da Xîlafet ordusunda görevlendirildi. Ardından Humus’a gönderildi, Tedmur’a saldırılarda yer aldı. 2017’de Rai’ye kaçtı ve burada Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
Rehed Hisên Elwekah’ın fotoğrafı.
 
52- Rehid Îsa El Berxeş: Kod adı Ebû Zêneb
 
34 yaşında, Derazor’un Eyaş ilçesi doğumlu. 2013 yılında Derazor’un El Tibnî ilçesinde DAİŞ’e katıldı. Birçok sivil ölümünden sorumlu. Kobanê’ye saldırılara yer aldı. 2017’de El Rai’ye kaçtı. Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Girê Spî’de. Rehid Îsa El Berxeş’in fotoğrafı.
 
53- Rıdvan El Humusi: Kod adı Ebûlharis
 
28 yaşında, Derazor’un Elbukemal ilçesi doğumlu. 2013’te DAİŞ’e katıldı. Hisbê emiri oldu, ardından Humus’a gönderildi. 7 ay Humus’ta kaldı, Reqa’ya dönerek Zekat emiri oldu. Ezaz’a kaçtı, 2017’de Sultan Murat Tugayı’na katıldı. Şimdi Serêkaniyê’de ve şeri eğitim veriyor. Rıdvan El Humusi’nin fotoğrafı
 
54 - Rıfat İbrahim Elikil: Kod adı Ebu Rebih El Ensari
 
1990, Şam doğumlu. 2014’te Humus’ta Riyad El Salihin Taburu’na katıldı, ağır silahlardan sorumluydu. İdlib’e gitti ve El Hamza Tümeni’ne katıldı. 2018’de Efrîn ve Til Rifat saldırılarına katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
Rifat İbrahim Elikil’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf. Sultan Murat Tugayı’nda yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
55 - Salim Turki El Enteri: Kod adı Ebu Sedam El Ensari
 
Tedmur doğumlu, El Emur aşireti mensubu.2014’te Badiya’da DAİŞ’e katıldı. Badiya’da askeri emir olarak görev aldı ve Tedmur, Tenef saldırılarına katıldı. 2017’de Ahrar El Şarqiya grubuna katıldı, Efrîn ve Til Rifat saldırılarına katıldı.
 
Şimdi Liwa 123 Ûle grubuyla Serekaniye’de. Suriye Gelecek Partisi Genel Sekreteri Hevrîn Xelef’in katledildiği görüntülerde yer alıyor.
 
Salim Turki El Enteri’nin DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf. Türkiye’ye bağlı gruplar içerisinde yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
56 - Samir Elî El Rawî: Kod adı Ebulharis El Iraqi
 
23 yaşında, Irak’ın Reqa kenti doğumlu. 2013’te DAİŞ’e katıldı. Suriye’nin Reqa kentine geçti. Reqa’nın Kesrat köyünde patlayıcı yapımı eğitiminden sorumluydu. 2017’de Ezaz’a kaçtı, Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
57- Samir El Nasir Elanî: Kod adı Xebab El Iraqî
 
30 yaşında, Irak doğumlu. 2013’te DAİŞ’e katıldı, Sahra’da askeri emir olarak görevlendirildi. 2015’te Hesekê’de emir olarak, ardından da Reqa’da cephane sorumlusu olarak görevlendirildi. Kısa bir süre sonra Ezaz’a kaçtı, burada Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
58 - Samir Mihemed El Bağdadi: Kod adı Ebu Bekir Tehsînet 
 
32 yaşında, Derazor’un El Çelebiye bölgesinden. 2014’te Hesekê’nin Şedadê bölgesinde DAİŞ’e katıldı. Derazor’da ve Reqa’da bulundu. 2017’de Ezaz’a kaçtı, El Hamza Tümeni’ne katıldı. Şimdi Serêkaniyê’de.
 
59 - Sehid Huzeyifi: Kod adı Ebu Ebdela El Cezrawi
 
37 yaşında, Suudi Arabistanlı. Suudi Arabistan’da şeri hukuk okudu. Türkiye üzerinden Suriye’ye geçti. 2015’te Reqa’da DAİŞ’e katıldı. Hesekê’nin Şedadê ilçesinde şeri kadılık yaptı. 2016’da aynı görevle Derazor’un Şimtiya bölgesine geçti, burada 7 ay kaldı. 2017’de Ezaz’a kaçtı ve Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Serêkaniyê’de. DAİŞ döneminde olduğu gibi esirlerin infaz kararını veriyor.
 
60 - Semih Foed Yazilci: Kod adı Ebu Welid Eldêrî
 
21 yaşında, Derazor doğumlu. 2015’te Reqa’da DAİŞ’e katıldı. Reqa’daki çatışmalarda yer aldı. 2017’de Rai’ye kaçtı ve Ahrar El Şarqiya’ya katıldı. Şimdi Gire Spi’de.
 
Semih Foed Yazilci’nin DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf.
 
61 - Samîr El-Xalîd El-Ebd El-Omer: Kod Adi Ebu Sileman El Ensarî
 
22 yaşında, Reqa doğumlu. 2015’te Reqa’nın Sêf El Dewla ilçesinde DAİŞ’e katıldı. Reqa kırsalındaki çatışmalarda yer aldı, ardından Derazor’a geçti. 40 kişilik bir grupla Panorama’daki saldırılarda yer aldı. 2017’de Ezaz’a kaçtı ve Sultan Murat Tugayı’na katıldı. Siluk’teki işgale katıldı, ağır silahları kullanıyor.
 
62- Sofyan El Qişhim: Kod adı Ebu Sofyan El Nihêmî
 
1985, Tedmur doğumlu. 2013’te DAİŞ’e katıldı. DAİŞ’in Suriye’deki kurucularından biri. Şam’da askeri sorumlu olarak tanınıyor. Tedmur, Humus, Hama, Tenef bölgelerindeki saldırılarda yer aldı.  Hama, Süveyde ve Selamiya bölgelerinde İsmaili ve Durzilerin kaçırılmaları ve katledilmelerinden sorumlu. Sağlık görevlisi ABD’li Peter Kassig’i İdlib kırsalında kaçırıp kafasını keserek katledip görüntülerini Youtube’da yayınladı. En çok aranan DAİŞ’lilerden biri olarak biliniyor. 150 kişilik bir grupla İdlib’e geçti ve Liwa El Şuheda grubunu kurdu. Serêkaniyê’ye saldırıların koordinesinde yer alıyor.
 
Sofyan El Qişhim’in DAİŞ’te yer aldığını gösteren fotoğraf. Türk devletine bağlı gruplarda yer aldığını gösteren ve onun emriyle kaçırılan bir kişinin fotoğrafı var
 
63 - Şerîf Elî Esbiro: 
 
1987 de İdlib de doğdu. 2014 yılında İdlib de El Nusra’ya katıldı. Bölgede üst düzey sorumlusu olarak görev yaptı. 2017 yılında Ezaz’a geçerek Türk devleti denetimindeki Ahrar al-Sharqiya’ya katıldı. Efrin işgalinde bu çete grubu ile yer aldı. SMO ile birlikte 9 Ekim işgal saldırılarına katılan grupların içinde Girê Spî’ye kaldı. Şimdi Suluk’de.
 
64 - Tariq Ebdilezîz Eldêrî: Kod adı Ebû Omer Eldêrî
 
 27 yaşında Dêrazor doğumlu. 2015 yılında Şedade’de DAİŞ’e katıldı. Reqa’da savaştı.  2016’da Halep üzerinden Ezaz’a kaçtı. Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile Türk devletinin işgal saldırılarına katıldı. Girê Spî’ye ilk saldıran grupların başındaydı. Şimdi Suluk’de.
 
 65 - Tariq Qasim Eldêrî: Kod adı El Hemşerî
 
27 yaşında Derazor doğumlu. DAİŞ’e 2016’da Reqa’da katıldı. Bölgede bir çok bombalı saldırıyı organize etti. 2017’de Halep üzerinden Ezaz’a geçti. Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile birlikte Türk devletinin Kuzey Doğu Suriye işgal saldırılarına Girê Spî’den katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
66 - Xelef El-Hac Omer: Kod adı Ebû Ebdelah Xerîta
 
Dêrazor doğumlu. 2014’te DAİŞ’e bu kentten katıldı. 2016’da Halep’e geçerek Türk devleti destekli çetelere katıldı. Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile Girê Spî’ye saldıranlar arasındaydı. Şimdi Suluk’de.
 
67 - Xalid El-Hecacî El-Hezai: Kod adı Ebû Fêsel El-Ensarî
 
1990 Humus doğumlu. 2014’te DAİŞ’e katıldı. El Teyfûr havalanında savaştı. 2017’de İdlib’e oradan da Türkiye’ye geçti. Türk askerleri tarafından eğitildi. Efrin işgalinde yer aldı. Sultan Murat Tugayı ile birlikte Serêkaniye işgal saldırılarına giden grubun içinde yer aldı. Fotoğrafları basına yansıdı. Şimdi Serêkaniye’de.
 
68 - Xelef Hîlal Elebid Elomer: Kod adı Ebû Omer Mehdan
 
37 yaşında Dêrazor doğumlu. 2015’te DAİŞ’e katıldı. Doçka ve diğer ağır silahları kullandı. Reqa ve Kobane’de savaştı. 2017’de Halep’e kaçtı. . Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile Girê Spî işgaline Türk  devleti ile birlikte katıldığı fotoğrafları basına yansıdı. Şimdi Girê Spî’de.
 
69 - Xesan Elî El Kurdî 
 
Heseke doğumlu 27 yaşında. 2015’te Şedade’den DAİŞ’e katıldı. DAİŞ’ten ayrılış tarihi bilinmiyor. Son olarak Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile birlikte Türk devletinin işgal saldırılarına Serêrekaniye’de katıldığı fotoğraflar basına yansıdı. Şimdi Serêkaniye’de.
 
70 - Xetab Elî El-Mislawî: Kod adı Ebû Xetab Elêraqî
 
Irak doğumlu. 2014 yılında DAİŞ’e katıldı. Heseke, Dêrazor ve Tebqa’da savaştı. 2017 yılında Reqa’nın QSD tarafından kurtarılmasının ardından Halep’e kaçtı. Türk devleti destekli çetelere katıldı. Şimdi Serêkaniye’de.
 
 71 - Xetab Mihemd El-Xidir
 
 24 yaşında Halep’li. 2015 yılında Tepqa da DAİŞ’e katıldı. Obüs ve havan gibi ağır silahları kullanmayı iyi biliyor. 2017 yılında Halepe kaçtı. Türk devletinin yanında Ahrar al-Sharqiya çete grubu ile Girê Spî’ye saldırdı. Şimdi Girê Spî’de.
 
72 - Xezwan El-Şimerî El-Ebed: Kod adı Ebû Merwan Şerhî
 
 30 yaşında Şam doğumlu. 2014 yılında Reqa’da DAİŞ’e katıldı. Musul, Dêrazor ve Reqa’da savaştı. 2017 yılında Ezaz’a geçerek Türk devleti denetimindeki Ahrar al-Sharqiya grubuna katıldı. Girê Spî’ye yönelik işgal saldırılarında yer aldı ve şimdi kent merkezinde olduğu tahmin ediliyor.
 
73 - Yehiya: Kod adı Ebû Zekriya Elensarî
 
1994 Humus doğumlu. 2014’te DAİŞ’e katıldı. Hama ve Halep’te savaştı. Buradan Türkiye’ye geçti. Türk askerleri tarafından eğitildi. El Hamza Tümeni adı altında Efrin işgaline katıldı. Şimdi Türk devleti destekli bu çete grubu ile birlikte Girê Spî’de. DAİŞ ve Türk askerleri ile çekilmiş fotoğrafı var
 
74 - Yehiya Ewad Elcerad: Kod adı Ebû Mihemed Elhimsî.
 
1992 Humus doğumlu. 2014 yılında Hama’da DAİŞ’e katıldı. Şam, Hama ve Humus’da savaştı. 2017 yılında 15 kişi ile birlikte Türkiye’ye geçti. Türk askerleri tarafından eğitildi. Efrin işgaline katıldı. 9 Ekim’de Serêkaniye’ye saldıran çetelerin içindeydi. Şimdi Serêkaniye’de. DAİŞ’teyken çekilmiş fotoğrafları var.
 
 75 - Yehqûb Eldêxim
 
Kod adı Ebû Elwês  1992 İdlip doğumlu. 2014’te İdlib’de El Nusra’ya katıldı. 2018’de Cerablus’a geçerek Ahrar al-Sharqiya çetesine katıldı. Türk devleti ile birlikte Girê Spî işgali saldırılarına katıldı. Şimdi Girê Spî’de.
 
El Nusra ve Ahrar al-Sharqiya çete gruplarında çekilmiş fotoğrafları var.
 
76 - Zwêbir  Ebdilfetah Elhc Ebid 
 
1995 Tebqa doğumlu. 2013’de El Nusra’ya katıldı ve Serêkaniye’ye saldıran çetelerin arasındaydı. Ezaz’a geçti. Ahrar uş-Şam çete grubu ile Efrin işgal saldırılarına katıldı. 9 Ekim’de Girê Spî’ye saldıran Türk destekli çetelerin içindeydi. Şimdi Girê Spî’de.
 
77 - Mihemed Casim El-Reşo
 
Serêkaniyê’de doğdu. Babası Casim El-Reşo daha önce DAİŞ emiri olarak görev yapıyordu. DAİŞ’in 2014 yılında Girê Spî’de gerçekleştirdiği sivil katliamlarında babası ile birlikte yer aldı. Girê Spî’den özgürleştirilmesi operasyonunda Türkiye’ye kaçtı."
 

Diğer başlıklar

16:16 Koronavirüsü alarmı: Türkiye-İran sınırı kapatıldı
16:04 HDP yeni dönem Parti Meclisi belirlendi
15:42 Temo: Dilimiz ruhumuzun bir uzvu olmalı
15:25 Mithat Sancar: Büyük barış için İmralı kapılarını açın
15:15 Grup Yorum’a destek eyleminde 5 kişi gözaltına alındı
15:13 Van'daki depremzedeler: Kurtarma ekipleri geç geldi
14:57 Grup Yorum'a destek grevini yazar Demirer devraldı
14:54 Tutuklu siyasetçilerden HDP kongresine mesaj: Karanlığa yer yok
14:24 Dr. Özaydın: Dünyamız ölüyor
14:09 HDP Kongresi'ne Kürdistan'ın parçalarından mesaj
13:51 İzmir'de Grup Yorum dayanışma etkinliğine yasak
13:46 İran'da koronavirüs 3 can daha aldı
13:43 İzmir'den Beyaz Mitinge çağrı
13:43 İki yakanın şiirleri İzmir’de buluşacak
13:26 Van sınırında 3'üncü deprem
13:25 Leyla Halid: Yaşasın Filistin, yaşasın Kürdistan
13:21 Salona sığmayan coşku: Kongre faşizme meydan okuyor
12:47 Şenoğlu: Ortaklaştığımız için dimdik ayaktayız
Öztürk: Tek çözüm Sayın Öcalan
12:43 HDP Kongresi’ne her çevre ve ülkeden mesaj
12:30 Sınırda 5.9 büyüklüğünde deprem: 46 yaralıdan 8'inin durumu kritik
12:15 Yüksekdağ ve Demirtaş’tan kongreye mesaj: Nuh’un Gemisi yanaşıyor limana
11:52 Buldan: Ülkeyi yönetmeye geliyoruz
11:36 Temelli’den veda konuşması: Bu halkın hizmetinde olmaya devam edeceğim
11:16 Dr. Özaydoğdu’nun ölümüyle ilgili ailesinden açıklama: İntihar değil
11:02 HDP Kongresi başladı: Umut ve birlik kongresi olacak
10:22 İdlib’de büyük bir savaşın emareleri yaşanıyor
09:41 Gazeteci Karataş: Türkiye Suriye'de uzlaşmaya açık durabilir
09:20 Türkiye-İran sınırında 5.9 büyüklüğünde deprem: Van'da 7 ölü
09:14 Dört bir yandan HDP kongresine akın var
09:13 Van'da koronovirüs endişesi: Sınır kapıları kapatılmalı
09:11 Cezaevindeki çocuklar doğadan ve sağlıklı gıdadan mahrum
09:10 36 kişiyi işsiz bırakan fabrika sendikalıları ‘Kara Liste’ye almış!
09:09 Bu takımda insanlık skordan önce geliyor
09:07 7 helikopterle gidip 78 yaşındaki Yıldırım’ı darp ettiler
09:06 'İntihar çözüm değil, çözüm direnişte'
09:05 Afyon T Tipi Cezaevi'ndeki tutuklular: Can güvenliğimiz kalmadı
09:03 Çocuğa cinsel istismar girişiminde bulunan bir kişi gözaltına alındı
09:00 23 ŞUBAT 2020 GÜNDEMİ
08:21 HDP 4'üncü Olağan Kongresi'yle daha güçlü bir kararlaşmaya gidiyor
22/02/2020
22:27 Tan: Kürtler yaşamın her alanında dillerine sahip çıkmalı
22:08 8’inci Halkevleri Basın, Yayın ve Dayanışma Ödülleri sahiplerini buldu
21:34 HDP Mutabakat Komisyonu: Eş Genel Başkan adaylarımız Buldan ve Sancar
21:19 Kadınlar krizden dolayı sağlıklı gıdaya erişemiyor
20:46 Kayyımların kültür ve sanata etkileri konuşuldu
20:13 Ankara Barosu'ndan Ceren Damar'ı katleden erkeğin avukatı hakkında soruşturma
20:08 Ortadoğulu kadınlar HDP kongresi için geldi
19:18 17 yaşındaki gencin silahla oynarken kendisini vurduğu ileri sürüldü
19:07 Beşiktaş’taki ağaçlık alanda ölü bulundu
18:32 Abdullah Gül'ün 'Gezi' açıklaması Soylu'ya hançer gibi saplandı
18:20 Yazar Baran: Kürtlerin en fazla dili işgal altında
17:51 İdlib'te bir asker daha yaşamını yitirdi
17:14 İhraç edilen kamu emekçilerinin iadesi istendi
16:49 MED-DER Eşbaşkanı Esen: Anadil eğitimi anne karnında başlar
16:29 Kongreye giden HDP’liler durdurulup GBT kontrolünden geçirildi
16:10 Mersin'de gözaltı sayısı 7'ye yükseldi
16:01 Hasta tutuklular eylemi: Türkiye'nin aynasında ölüm var
15:56 9 öğrenci serbest bırakıldı
15:55 Grup Yorum’a destek için dönüşümlü açlık grevi başlattılar
15:51 Halklar anadilleri için bir araya geldi
15:46 HDP büyük kongreye hazır
15:07 İHD Van Şubesi cezaevlerindeki hak ihlalleri raporunu açıkladı
14:58 Akdamar Adası'na giriş ücreti 18 TL'den 25 TL'ye yükseltildi
14:53 HDP'li Gergerlioğlu: Devlet mekanizması tamamen çöktü
14:44 Her iki eli olmayan Ergin Aktaş'ın başvurusuna AİHM'den ret
14:41 Taksim’de yurttaşa forum, gazeteciye çekim yasak
14:21 Kayıp yakınları: Failler kolluk görevlileridir, etkin bir soruşturma yürütün
14:18 'Evladımı ne yaptınız?' derken fenalaştı
14:08 HDP Eş Genel Başkanlığı için Buldan ve Sancar öne çıktı
13:56 SES iki kentte kongreye gitti
13:53 JİN NEWS’e 9’uncu kez erişim engeli
13:35 Kürt Dil Platformu konferansında 'Kürtçe konuşma kararı' çağrısı
13:13 Dersim Belediyesi çocuklar için Anadil Günü etkinliği yaptı
13:05 Güven: 50 milyon insanı 'terörist' ilan edemezsiniz
12:49 Kongre için kiralanan otobüsler haczedildi: Partililer yürümeye başladı
12:34 HDP Mersin İl Örgütü’nden gözaltılara tepki
12:21 Doktor hastanenin 6’ncı katından atlayarak yaşamına son verdi
11:33 Feyzioğlu: Bıçak hakkında baro soruşturma açmalı
11:12 Kürt Dil Platformu konferansı başladı
11:04 'Hukuk rahmetli oldu ve üzerine beton döküldü'
11:04 Mersin'de HDP'li eşbaşkan ve yöneticiler gözaltına alındı
11:03 Hasta bebeklerinin ilaçlarını karşılayamaz haldeler
10:20 Kürtçe şarkı söylemek için izin istemesiyle eleştirilen O yarışmacı konuştu
10:16 Diyarbakır karanlığa büründü
10:14 Psikiyatrist Değer: Mevcut politikalar intiharlara zemin oluşturuyor
09:54 16 yaşındaki Mazlum’un öldürülmesi 'hukuka uygun' bulundu
09:15 7 yıl önce aldığı ilacın kutusu nedeniyle kapısı kırılarak gözaltına alındı
09:14 Sendikalı olunca işten çıkarılan Kale Pratt işçileri direnişte
09:13 İktisatçı Yılmaz: Faiz indirimleri iç tüketimi arttıramaz
09:06 HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Taşdemir: Ülke yönetimine talibiz
09:01 Mahkeme AİHM kararının uygulanması için yasal düzenleme istedi
09:00 22 ŞUBAT 2020 GÜNDEMİ
00:10 DSÖ: Koronavirüs Çin dışında hızla yayılıyor
21/02/2020
23:38 Temo: Melayê Cizîrî edebiyattan büyüktür
23:30 Astsubay eşini katlederek intihar etti
23:22 AB bütçesi konusunda bir anlaşma sağlanamadı
22:47 ‘Tehditleriniz ve muhbirlik dayatmalarınıza boyun eğmeyeceğiz’
21:45 Buldan: Yeni bir seçimde Türkiye’yi yönetmeye aday partiyiz
21:18 HDK 3. Anadil Buluşması: 13 dil aynı sahnede
21:00 Topbaş’ın damadının yargılandığı davada tahliye kararı
20:54 Aydın’da bir öğretmen yaşamına son verdi